-3.2 C
Skopje

Sela: Koalicionimin me VMRO dhe Levica na e ka kërkuar populli

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, në një intervistë në Programi 200, ka folur për herë të parë pas zhvillimeve të fundit politike, dhe ‘ndarjes’ që kjo parti pati me Alternativën e cila tashmë ka nënshkruar një marrëveshje për të hyrë në Qeveri.

Përvec kësaj, Sela ka treguar se tashmë është krijuar një zhgënjim në lidhje me koalicionet, mirëpo nuk ka mohuar e as pohuar asgjë, në lidhje me atë se a do të ketë ndodnjë koalicion tjetër me partitë e tjera.

“Tani shtë periudha e raportit që duhet ta japë kuvendi i secilës degë të partisë. Ky proces do të përfundojë me mbajtjen e Kuvendit Qendrorë të ASH-së. Në 2022 e kemi vitin zgjedhorë, kongresin brenda për brenda partisë. Fillimi i këtij viti do të jetë me angazhime politike”, tha Sela.

“Sa i përket partive tjera politike nuk e di, ne kemi bërë koalicione sepse e ka kërkuar populli. Tahs po shihet që gjërat nuk po ecin si duhet sepse po krijohet një zhgënjim”, theksoi ai./ Alsat.mk

 

 

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...