20.8 C
Skopje

Sela mbron VMRO-në: Humbëm vota por jo për shkak të VMRO-së

Ziadin Sela në Emisionin 200 nuk ka dashur të komentojë shumë sa i përket bashkëpunimit me VMRO-në në zgjedhjet lokale. Kryetari i ASH ka thënë se në votuesin shqiptar nuk duhet të ndikojë bashkëpunimi i cili u bë me VMRO-në.

“Pyetjet se çfarë ndodhi më 27 Prill duhet t’ia bëni Mickoskit. Unë lëvizjet politike i kam bërë që shqiptarët të dalin nga kjo gjendje ë keqe në të cilën ndodhen”, është shprehur Sela.

Rikujtojmë opinionin se ishte po ky bashkëpunim i ASH me VMRO-në i cili bëri që të shkojnë në një humbje të madhe votuesish.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...