2.8 C
Skopje

Sela i quan tradhëtar Alternativën, nuk i rrinë besnik fjalës

Kryetari i Aleancës, Ziadin Sela është shprehur se Alternativa nuk ka argumente për të cilat është futur në Qeveri.

“Unë nuk jam anti-NATO dhe anti-BE. Alternativa na ka tradhëtuar me në thojza argumentin se gjoja ata janë pro-NATO dhe pro-BE. Kjo sjellje ishte qyqare gjoja se për këtë shkak duheshte të vazhdojë kjo Qeveri”, ka thënë Sela në Emisionin 200.

Gjithashtu Sela është shprehur duke thënë se “Skender Rexhepi Zejdi gjithashtu ka gënjyer kur ka thënë se nuk ë ka ditur për firmat ë dhëna. Të gjithë kanë qenë në dijeni.”

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...