Sela: BDI po dominon skenën politike këto 20 vite

0
95

Kryetari i ASH, Ziadin Sela në emisionin 200 u shpreh se trekëndëshi i partive politike ASH-AAA-BESA ishte për tu mundur BDI ë cila po dominon skenën politike këto 20 vite.

“Ne dëshironim të kemi një opozitë të fortë për ta rrëzuar një parti politike ë cila ka dominim total në 20 vitet ë fundit në vend. Ky ishte qëllimi i bashkëpunimit tonë me AAA dhe Besën në këto zgjedhje lokale. Edhe pse ne arritëm të marrim vetëm 3 komuna në fund mendoj se kemi dalë mirë si parti por jo edhe pritshmëritë tona ishin këto”, ka thënë Sela.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here