29.8 C
Skopje

Taravari: Disa kandidat i imponoi kryesia

Taravari sonte qe i ftuar përballë gazetarit Fatmir Aliu në emisionin Click Plus ku foli rreth ngjarjeve në zgjedhjet lokale.

Taravari nuk u shpreh edhe shumë i kënaqur me rezultatin e arritur në këto zgjedhje dhe se partia ku bënë pjesë nuk mori votat e duhura.

Taravari u shpreh se disa kandidatë janë imponuar nga kryesia e partisë për të konkurruar si të parët në komunat e tyre.

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...