31.8 C
Skopje

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina.

“Në suaza të aktiviteteve mbarëkombëtare për shënimin e 100 vjetorit të Hasan Prishtinës – Kryeministër i Shqipërisë, sot bashkë me drejtorin e ITSHKSH-së z. Skender Asani, Drejtorin e Arkivave të Përgjithshme të Shqipërisë z. Ardit Bido dhe përfaqësuesin e familjes së nderuar Prishtina z. Mehmet Prishtina hapëm ekspozitën kushtuar veprimtarisë së çmuar të ideologut, Hasan Prishtina.”, ka shkruar Grubi në rrjetin social Facebook.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...