-4.2 C
Skopje

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit.

Më poshtë mund të lexoni mesazhin e plotë të Selamit:

Të nderuar vëllezër e motra,Në këto momente dhimbjeje për familjen time dhe momente të trishta për shoqërinë tonë, në ditën e krenarisë kombëtare, sot nuk kemi vullnet e as dëshirë për festë, por si shqiptarë, na bën të mos i harrojmë sakrificat e panumërta që na sollën lirinë, andaj si shqiptar të rijm stoik para 🇦🇱 (flamurit) për një jetë më dinjitoze, për një komb më të bashkuar dhe unifikuar dhe për një popull me përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Të fort nën flamurin kombëtar për një shoqëri të drejtë e të përparuar, ku do të sundojë ligji, dispozitat ligjore dhe drejtësia, do të kontribuojnë më shumë, për mirëqenien tonë, për stabilitet, qetësi shpirtërore dhe harmoni në vatrat dhe vendet tona!

Nëntor si ky mos ardht asnjëherë, por le të jetë një mesazh i fuqishëm për të gjithë ne, se kontributi, puna e përgjegjshme, principet dhe sundimi i ligjit, duhet të jenë parimore për një jetë më dinjitoze dhe më të sigurtë për të gjithë!

Roftë e qoftë gjithmonë simboli ynë, Flamuri kombëtar! 🇦🇱

TË FUNDIT

Grubi: Filmi ZGJOI po na bënë krenarë të gjithëve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka shprehur përkrahjen për filmin ZGJOI i cili po konkuron...

Grubi: Presidenti Radev përshëndeti seancën e përbashkët Sofje-Shkup

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në rrjetin social Facebook ka njoftuar opinionin e gjerë për...

Reagon Muamed Sejdini: Shpërthimi para shtëpisë së Dukës, një akt i shëmtuar!

Shpërthimi me tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka ngjallur reagime nga më të shumtat nga njerëz të skënës së sportit...

Maqedonia e Veriut shënon përparim në luftën kundër korrupsionit

Pas rezultatit më të keq të vitit të kaluar dhe vendit të 111-të në listën e perceptimit të korrupsionit, Maqedonia këtë vit po përparon...

Komuna e Strugës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me EuroStep-Shkup

Me rastin e organizimit të biznis panairit për peshk dhe peshkim, sot në hapësirat e Komunës së Strugës u mbajt takim mes kryetarit Ramis...