20.8 C
Skopje

Mariqiq takon deputetin Kastriot Rexhepi

Ministri i Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, Bojan Mariçiq publikuar në Facebook pamje të takimit me deputetin e Kuvendit, duke thënë se vendi ka një periudhë shumë të rëndësishme në lidhje me euro-integrimet.“Shumicë stabile dhe Qeveri stabile pasi këto janë muaj shumë të rëndësishëm ku duhet të bëjmë përpjekje të mëdha për bisedime me BE-në.Me deputetin Kastriot Rexhepi u pajtuam që kemi një periudhë shumë të rëndësishme për euro-integrimet e vendit kurse nevoja për të vazhduar reformat është shumë e madhe” ka shkruar Maricik.Përndryshe, deputeti Rexhepi pasi e shpëtoi këtë qeveri është takuar më herët edhe me kryeministrin Zoran Zaev dhe të parin e diplomacisë, Bujar Osmani.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...