28.8 C
Skopje

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë për mbajtjen e mbledhjes së jashtëzakonshme me pikë të rendit të ditës solidarizimin dhe ndihmën ndaj familjeve të qytetarëve tanë që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari.

Në postimin në faqen e tyre në rrjetin social Facebook ata kanë potencuar arsyet e ndërmarrjes së kësaj iniciative solidarizuese dhe kanë elaboruar kërkesën e tyre që të shqyrtohen të gjitha mundësitë e zmadhimit të vlerës tashmë të propozuar prej 2 milionë denarëve dhe ndihma të arrijë sa më shpejtë deri te familjarët që humbën më të dashurit e tyre në aksidentin tragjik të autobusit në Bullgari. Madje në kërkesën e tyre thuhet se kërkojnë që çdo familjeje ti ndahet nga 100 000 denarë. Në vazhdim ju sjellim postimin e publikuar të grupit të këshilltarëve të BDI-së në Qytetin e Shkupit.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...