14.8 C
Skopje

Kryetari Merko takoi përfaqësuesit e Bankës Botërore

Përfaqësues nga Banka Botërore, konsultant i turizmit z. Vitali Gevorkian zhvilloi takim me kryetarin e Komunës së Strugës, pas një kontrolle të punës së realizuar në terren për projektin e shëtitores buzë liqenit.
 “Realizimi i këtij projekti na jep kënaqësi dhe patjetër që është nxitje për projektet të tjera në të ardhmen dhe natyrisht që bashkëpunimi i ndërsjelltë në mes Bankës Botërore dhe Komunës së Strugës do të vazhdojë” – potencoi z. Gevorkian
Kryetari Merko shprehu mirënjohje për këtë bashkëpunim dhe premtoi se projekte të tjera infrastrukturore do të realizohen në komunën tonë në vitet në vazhdim.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...