-2.2 C
Skopje

Grubi për Klan Kosova: Sot ditë e trishtë për të gjithë ne anembanë

Aksidenti i trafikut që ndodhi sot në orët e para të mëngjesit në Bullgari, bëri ditën e sotme vërtetë një ditë të trishtë. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin Rubikon në Klan Kosova përball gazetarit Adriatik Kelmendi ku ka komentuar tragjedinë e sotme që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, informon gazeta.mk

Zëvendëskryeministri i parë Grubi përmes televizionit Klan Kosova ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për 45 familjet e viktimave nga aksidenti i trafikut që ndodhi në Bullgari.

“Vërtetë ditë e trishtë sot. Në ora 3 të mëngjesit ka ndodhur aksidenti, ka pasur katër autobusë të cilët janë kthyer nga Stambolli për në Shkup, pjesë e vizitave turistike atje, për arsye se siç e dini dita e 22 Nëntorit Dita e Alfabetit është ditë jopune për komunitetin shqiptar këtu në RMV dhe kishin qytetarët një vikend të gjatë e kanë shfrytëzuar shumica e qytetarëve për të bërë vizita nëpër qendra të ndryshme, ndodh aksidenti në njërin nga autobusët që la të vdekur 46 viktima për fat të keq ndërsa 7 të tjerë shpëtuan, 12 prej tyre janë fëmijë, shumica janë familjarë njëri me tjetrin përfshirë dhe njerëz që i njohim, shumica vijnë nga komuna e Çairit në Shkup, Studeniçani, Tetova, Presheva, nga Likova dhe nga vendbanime tjera”, ka deklaruar Grubi.

Burimi: gazeta.mk

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...