32.8 C
Skopje

Grubi: Nuk do lëmë asnjë gurë pa lëvizur deri në zbardhjen e tragjedisë në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin Rubikon në Klan Kosova ka komentuar tragjedinë e sotme që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, informon gazeta.mk

Grubi përmes emisionit “Rubikon” ka njoftuar opinionin se sot i kishte rastisur që të udhëheq seancën e rregullt të Qeverisë së RMV-së të cilën ai bashkë me kolegët e tjerë ministra e kanë filluar me një minutë heshtje në nderë të viktimave me ç’rast edhe kanë shpallur tre ditë zie në Maqedoni të Veriut.

“Kompania Besa Trans kishte licencë për transport ndërkombëtar për katër autobusë por jo edhe për këtë i cili u dogji, i cili nuk ishte pjesë e licencës së ndarë në mënyrë të ligjshme nga Ministria e Transportit në Republikën e Maqedonisë së Veriut prandaj dhe kemi nisur heltim shumë të detajuar rreth rreth të gjitha detajeve që lidhen me këtë aksident për të zbardhur të vërtetën,” është shprehur Grubi.

Burimi: gazeta.mk

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...