31.8 C
Skopje

LAJMI I FUNDIT / E kryer, Alternativa pjesë e Qeverisë

Sipas informacioneve të fundit brenda partisë së Afrim Gashit, mësohet se tashmë ky subjekt politik është pjesë e Qeverisë dhe së shpejti ky informacion do të bëhet i ditur për publikun, shkruan tokasot.com

Qeverinë e re të RMV-së do ta përbëjnë LSDM, BDI, ALTERBATIVA DHE PDSH përfshirë këtu dhe deputetin Kastriot Rexhepi, kurse pritet kësaj shumice të re t’i bashkohet dhe një deputet i Alrancës për Shqiptarët.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...