10.8 C
Skopje

Zoran Zaev, dorëheqja nuk është akt i drejtë ndaj nesh, aktivistë të vërtetë të LSDM-së

Zoran Zaev – Dorëheqja e shpallur nuk është akt i drejtë ndaj nesh, AKTIVISTËVE TË VËRTETË të LSDM-së

Shkruan: Petre Spasov Strumicë

Është e vërtetë që ju duhet t’i përkushtoheni familjes, por ne aktivistët e vërtetë të LSDM-së së bashku me ju jemi një familje, një familje që ju si kryefamiljar nuk duhet ta lini në mes të rrugës! !

A nuk do të shkonim në kohën e duhur? DORËHEQJE, MUND TË NA JAPNI VETËM NËSE JU KËRKOJMË !!!

– Opozita duhet të kërkojë dorëheqjen e qeverisë!
– REZULTATET E KËQIJA TË ZGJEDHJEVE NUK JANË PËRFAQËSIM TË VËRTETË TË SITUATËS POLITIKE NË VEND !!MAQEDONI!!!
– Një moment tjetër është NIVELI I MADH I DEMOKRACISË ka dhënë rezultatet reale: kështu duhet të duken zgjedhjet lokale, NDRYSHME NË VARËSI NGA KANDIDATËT E OFERTUAR !!

Zgjedhjet lokale 2009 .2013 dhe 2017 humbën kuptimin e zgjedhjeve lokale, u politizuan dhe votuan për një parti dhe jo për një kandidat vendor – më në fund në 2021 filluan të ndodhin ndryshimet reale!!

– pikerisht LSDM e pagoi esnafin por KESH DUHET VENDI, ME VETËFLIKIM!
– Së fundi, President; RISHIKON VENDIMIN PËR DORËHEQJE – nuk ka arsye, asnjë moment, askush të largohet nga pushteti!!
– ne te tilla momente kishim nje lider qe garantonte se nuk do te na ikte dhe fshihej si PRESIDENT I SHTETIT dhe na duhej me shume se nje DEKADE per te ardhur ne vete !!!

PRESIDENTI- askush nuk meriton te perseritet nje histori e tillë !!

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...