23.8 C
Skopje

Presidenti polak, Andzhej Duda sot viziton Maqedoninë e Veriut

Presidenti polak, Andzhej Duda sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shkup. Duda pritet të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi dhe me kryeministrin, Zoran Zaev.

Siç kumtoi Kabineti i presidentit polak, Duda do të pritet me nderime më të larta shtetërore nga presidenti Pendarovski në Vila Vodno, ku do të mbahet tet-a-tet takim, pas çka do të vijojnë biseda plenare të delegacioneve të të dy vendeve.Para se të arrijë në Shkup, presidenti polak qëndroi në Mal të Zi, ku në kuadër të vizitës njëditore zyrtare, dje ka mbajtur takime me kreun shtetëror malazez.

TË FUNDIT

Disenjatori me koleksione unike me motive shqiptare

Nisi që i ri të merret me artin dhe të bukurën, për të vazhduar që me sukses ta jetësoj këtë dhunti me kreativitet në...

FC Prishtina vazhdon me përforcime, tani me brazilianin Marclei Santos

FC Prishtina ka prezantuar transferimin e tretë brenda ditës së premte dhe të pestin në afatin kalimtar veror. Sulmuesi brazilian, Marclei Cesar Chaves Santos,...

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...