14.8 C
Skopje

Ganiu: Në Seravë asfaltuam rrugë prej 780 m2

DHE 780 M2 RRUGË ASFALTOHEN NË SERAVË
Ekipet e punës të Komunës së Çairit po vazhdojnë me asfaltimin dhe meremetimin e rrugëve e rrugicave nëpër lagje të ndryshme të Çairit.
Kësisoj, rrugën “Latif Hasani” (“Mesta”) e asfaltuam në sipërfaqe prej 303 m2, ndërsa rrugën “Drimkol” në sipërfaqe prej 325m2 dhe krahun e rrugës “Drimkol” në sipërfaqe prej 150m2.
Mirëmbajtja e rrugëve të Komunës së Çairit është gjithmonë prioritet i yni. Aksionet e tilla nuk do t’i ndalojmë as edhe një ditë të vetme.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...