2.8 C
Skopje

Thaçi në Click plus: Koalicionin Levica e krijoi Taravari (Video)

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi në ClicKPlus në TV21 thotë se dyshon që nisma për mocion të mosbesimit, gjegjësisht përpjekja për rrëzimin e Qeverisë paraqet përpjekje për destabilizim nga Rusia.

Thaçi thotë se pjesëmarrjen në debate publike e sheh si detyrim. Ai thotë do të vazhdojë të jetë transparent për publikun. Ai vlerëson se VMRO-DPMNE-së nuk i konvenon që aktualisht të merr pushtetin.

“Siç e shoh VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin. Bindja ime e sigurt është që ai nuk e don; qeverisjen tash. Ata duan zgjedhje të rregullta. Ata duan qeveri teknike, me kryeministër mundësisht shqiptar”, tha mes tjerash Thaçi.

Thaçi më tej tha se kryeministri Zoran Zaev duhet të ftojë në ekzekutiv Lëvizjen Besa dhe Alternativën. Zaev duhet të sqarohet me liderët, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi, përndryshe, sipas tij, me vetëm 61 deputet, do të duhet të bisedohet me opozitën.

Duke folur më tej, Thaçi tha se koalicionin Levica e krijoi pikërisht Taravari.

https://fb.watch/9jSLUKgnpm/

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...