-3.2 C
Skopje

Sela nuk dha dorëheqje as pas humbjes në Dibër

Kryetari i Aleancës, Ziadin Sela më herët kishte deklaruar se do të japë dorëheqje nëse humb në zgjedhjet lokale. Pas rrethit të parë Ziadin Sela doli dhe tha se ende nuk kanë mbaruar zgjedhjet. Kjo e gjitha duke u bazuar në rezultatin në Dibër e cila kishte shkuar edhe më tej pas disa problemeve me votimin në atë qytet.

Sela u shpreh kështu para mediave: “Sa i përket dorëheqjes time nga kryetari i ASH-s atë do ta mësoni pas përfundimit të votimeve në Dibër”.

Edhe për skaj humbjes në Dibër, Sela ende nuk ka dhënë dorëheqje. Shumë qytetarë dhe aktivistë të ASH-s, në rrjete sociale po bëjnë pyetje se kur do të japë dorëheqje nga partia të cilën ai e krijoi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...