2.8 C
Skopje

Rexhepi: U strehova për t’iu shmangur presionit dhe kërcënimeve verbale

Deputeti Kastriot Rexhepi sot sqaroi mungesën e tij në ditën e votimit të votëbesimit të Qeverisë. Ai në paraqitjen e tij të parë para mediave tha se edhe po të ishte në sallë, rezultati do të ishte i njëjtë, pasi vota e tij do të ishte në mbështetje të qeverisë aktuale, në mbështetje të siç u shpreh proceseve eurointegruese të vendit.

Ndërkohë mos-prezencën e arsyetoi me qëllim të shmangies së presionit dhe sulmeve verbale.“Vendi zgjodhi rrugën e vërtetë, atë perëndimore. Unë jam i qetë dhe me vetëdije të plotë. Nuk ka vlerë më të madhe se sa vendin tenda ta nxjerrësh në rrugën evropiane dhe atë të NATO-së. Unë Kastriot Rexhepi, aleati i shqiptarëve, maqedonasve dhe i të gjithë tjerëve që shohin përpara, me vullnetin time u strehova në ditën e votimit, që të mos lejoj për shkak të valës së rezultateve të zgjojeve lokale vendi jonë të shkoj në kundërshtim me qëllimin strategjik”, tha Rexhepi.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...