2.8 C
Skopje

Rexhepi: Nuk sjell vendim pa u konsultuar me miqt ndërkombetar

Kastriot Rexhepi ka thënë në ClickPlus se nuk marr vendim pa u konsultuar me miqt tanë ndërkombëtar.

“Gjatë gjithë karrierës time nuk kam marrë vendim pa u konsultuar me miqt tanë ndërkombëtar. Gjithashtu edhe në këtë rast u konsultova me miqt tanë ndërkombëtarë dhe ndërrova qëndrim kur e mora vendimin e ri për mos rrëzimin e Qeverisë”, është shprehur Rexhepi.

“Ne i kemi parë edhe deklaratat e ndërkombëtarëve për marrjen e datës së RMV-s për të filluar negociatat për hyrje në BE. Gjithashtu Kasami është takuar edhe me ambasadorin francez ku është folur për këtë ecuri”, ka thënë Rexhepi në ClickPlus.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...