14.8 C
Skopje

Rexhepi në ClickPlus: Kam pushuar shumë mirë shpirtërisht nëse jo fizikisht

Deputeti Kastriot Rexhepi sonte ka qenë i ftuar në TV21 në emisionin ClickPlus, ku ka folur për gjithë situatën e krijuar dhe mos pjesëmarrjen për të votuar rrëzimin e Qeverisë.

Në pyetjen e gazetarit Aliu se a ka pushuar mirë, deputeti Rexhepi është shprehur kështu: “Kam pushuar mirë shpirtërisht nëse jo fizikisht sepse e kam bërë gjestin e duhur për të gjithë shqiptarët e mi dhe bashkëqytetarët e mi e gjithashtu edhe për vendin tonë”.

Deputeti Rexhepi gjithashtu ka thënë se vendimi i tij për mos rrëzimin e Qeverisë ka qenë i mirë menduar dhe se shteti duhet të shkojë drejt rrugës për BE dhe jo prapa.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...