28.8 C
Skopje

Rexhepi në ClickPlus: Alternativa tha se Levica nuk do të jetë pjesë e nënshkrimeve

Kastriot Rexhepi në ClickPlus ka sqaruar se në të gjitha konsultimet që ka pasur me miqt ndërkombëtar ka bërë që të ndryshojë mendimin e tij.

“Kemi pasur kontakte me miqt tanë ndërkombëtar dhe jemi konsultuar se do të marrim datë për fillimin e negociatave për hyrje në BE dhe kjo më bëri që mos ta votoj rrëzimin e Qeverisë. Duke e kuptuar se edhe Levica do të jetë pjesë e koalicionit për rrëzimin e Qeversë ne kuptuam se këtu po ndodh diçka ndryshe. Kolegët nga Alternativa thanë se nuk do të jetë Levica por Partia Liberale, për të qenë korrekt ata e thanë këtë të gjithë e dimë”, është shprehur Rexhepi.

 

 

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...