31.8 C
Skopje

Merko: Po realizojmë një projekt të rëndësishëm për Strugën

Jemi duke realizuar një projekt shumë të rëndësishëm për Komunën e Strugës, i cili ka më shumë se 30 vite pa investim.
Në interes të qytetarëve, filloi rindërtimi i stacionit të pompimit për ujësjellësin e Strugës dhe rrethinës, i financuar nga Ministria e transportit dhe lidhjeve, në vlerë prej 4.5 milionë denarë.
 Filloi edhe vendosja e pompave të reja dhe rikonstruksioni i objektit të stacionit të pompimit në fshatin Shum të Strugës.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...