2.8 C
Skopje

Kastriot Rexhepi paraqitet para mediave në ora 11:30

Deputeti Kastriot Rexhepi, do të paraqitet sot para mediave, per të folur në lidhje me ‘zhdukjen’ e tij, ditën kur në vend pritej të votohej mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Zaev, shkruan Alsat.

Në një prononcim për Alsat, Rexhepi, e ka konfirmuar paraqitjen e tij në orën 11:30 në Kuvend.

Ai pritet të tregojë qëndrimin e tij të tanishëm në lidhje me gjendjen aktuale politike në vend, derisa, tashmë vec është përjashtuar nga Lëvizja Besa, parti kjo në të cilën ishte si deputet.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...