31.8 C
Skopje

Fërçkovski: Me veprimet e këtyre ditëve, Zaev tejkaloi edhe Gligorovin dhe është mjeshtri më i madh i politikës në vend

Duke arritur të shpëtojë nga rrota e shahut në të cilën u vendos si për fajin e tij ashtu edhe pas disfatës së vendasve, me mënyrën se si doli dhe tani bën një shumicë më të madhe qeveritare, Zaev është padyshim nëna më e madhe politike në historinë tonë, më i madh se Kiro Gligorov!

TË FUNDIT

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...

Abdixhiku: Thellimi i bashkëpunimit me Greqinë, interes reciprok

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës,(LDK), Lumir Abdixhiku, të mërkurën e 29 qershorit, ka pritur në takim njoftues, shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë...

Pendarovski: RMV-ja përballet me kërcënime hibride ruse nga viti 2018-të

Maqedonia e Veriut vazhdon të përballet me kërcënimet hibride që vijnë nga Rusia, u shpreh presidenti Stevo Pendarovski, në hyrje të Samitit të NATO-s...