0.8 C
Skopje

Taravarit i ndahet çmimi: Rrenci i vitit

Pas mashtrimit se e kanë shumicën me 61 vota, kanë plasur të qeshurat në rrjete sociale. Taravarin e quajnë “Rrenci i viti”.

Qarkullojnë fotografi të edituara me Taravarin pas gënjeshtrës që i bëri qytetarëve, duke aluduar se opozita i ka mbledhur 61 vota për ta rrëzuar Qeverinë. “Shumicë e re, 61” ishin fjalët e Taravarit kur u bë edhe Koalicioni Levica.

Qytetarët nuk e kanë anashkaluar këtë gafë të cilën e la Taravari. Rikujtojmë se mbrëmë Taravari iku për në Turqi pasi nuk u realizua ajo të cilën e dëshironte opozita pro-ruse, rrëzimi i Qeverisë.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...