29.8 C
Skopje

Sot priten dorëheqje edhe të zyrtarëve të tjerë të Lëvizjes Besa

Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha sot pritet të deponojë dorëheqjen e tij si Ministër i Bujqësisë, njofton Flaka

Pasi Lëvizja Besa nuk do të jetë më pjesë e qeverisë, sot dhe në ditët në vijim dorëheqje pritet të japin edhe zv.ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arafat Shabani, zëvendësministri i kulturës, Sedat Sulejmani, Abdush Demiri drejtor i Agjencisë së Punësimit, Adnan Azizi drejtor në Hekurudha dhe Transport, Senat Ahmeti në inspektoratin për vetëqeverisje lokale si dhe disa funksione të tjera qendrore e e lokale.

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...