2.8 C
Skopje

Ratkoceri: Lëvizja Besa ia “futi” vetes

Gazetari Arben Ratkoceri në një postim në rrjetin social në Facebook ka shkruar një postim për Lëvizjen Besa ku ai thot se kjo si parti është mësuar vetëm tua futë të tjerëve e në fund ia futi vetes, në vijim po ua sjellim edhe postimin e tij të plotë:

” Hajt bac tu rrit mendja”, është mallkimi më i madh i gjakovarëve. Lëvizja Besa, emrin e sidomos mendjen e madhe e “kaçikin” e vogël ndërsa  veprimin politik e kupton  ” me të futme”.

Ia futën LSDM-së e BDI-së, ua futën VMRO-së Aleancës e Alternativës ,  e në fund ia futën vehtes, ku u ngulën aq thell nê hunin e gardhit sa që vështirë më t’u beson dikush për tua nxjerr.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...