2.8 C
Skopje

Hoxha dhe Kasami tradhëtuan edhe LSDM-në edhe VMRO-në bashkë me Levicën

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe Sekretari i këtij subjekti politik, Arianit Hoxha fillimisht vendosën të largohen nga përbërja e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke i kthyer shpinën LSDM-së dhe duke devijuar nga ideologjia proeuropiane e funksionimit të tyre.

Për të arritur deri tek pushteti, ata vendosën të bashkëpunojnë me VMRO DPMNE-në dhe Levicën edhe pse ishin në dijeni të plotë të qëndrimeve të tyre antishqiptare dhe antieuropiane.

Me dështimin në seancën e djeshme parlamentare për votimin e mosbesimit të Qeverisë, Hoxha dhe Kasami tradhëtuan edhe VMRO-në bashkë me Levicën.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...