-3.2 C
Skopje

Apasiev shpallet qytetar nderi i Gostivarit

Për të arritur në pushtet opozita shqiptare bëri koalicion me Apasievin e Levicës vetëm për ta marrë një copëz kulaçi si pjesë e Qeveri. Për këtë gjë qytetarët po shprehen se Apasievin e kanë shpallur qytetar nderi në Gostivar, sepse Taravari e futi brenda Koalicionit LEVICA.

Taravari në Gostivar bashkëpunoi me Levicën anti-Amerikane dhe pro-Ruse për ta rrëzuar Qeverinë duke e ditur se Levica njihet si anti-BE dhe anti-NATO.

Gjithashtu Taravari e lëpiu atë që e pështyu ditë më parë. Tha se është i bindur se opozita i ka 61 vota ndërsa më pastaj doli jashtë vendit, duke i ikur përgjegjësisë para qytetarëve.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...