20.8 C
Skopje

Shumica parlamentare do të ritet, Mitrevski: Do e bëjm publike nesër, deputeti Rexhepi ka pasur presion nga ata që e kërkojnë

Koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së Jovan Mitrevski thotë se qeveria do të ketë shumicë më të madhe parlamentare dhe se kjo do të shpallet nesër. Ai tha se VMRO-DPMNE edhe një herë e ka gënjyer opinionin me pretendimet se kanë shumicë për mosbesimin e qeverisë, ndërsa seanca e votimit është ndërprerë gjatë gjithë ditës për shkak se nuk ka kuorum, sepse deputeti i Besës, Kastriot Rexhepi nuk është në dispozicion.

“Mickoski ka të drejtë për një gjë, se qeveria ka një shumicë më të madhe parlamentare. Ngjarjet e së nesërmes le t’ju marrin nga ata që duhet t’i thonë ato, tha Mitrevski.

Ai tha se deputeti Kastriot Rexhepi nuk ka pasur presion nga ata siç ka thënë Mickoski, këtu e kundërta – presioni ka qenë nga opozita dhe këtë do ta thotë së shpejti. Mitrevski po ashtu tha se nuk ka kontakte me Rexhepin, por se duke e njohur si koleg deputet, beson se i përkrah integrimet evropiane të vendit.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...