29.8 C
Skopje

Mickovski ngre dorë: Dorëzohem, nuk ia vlenë të mirrem me politikë

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në prononcimin e tij për mediat deklaroi se dorëzohet dhe se nuk ia vlen më të merret me politikë.

Kjo deklaratë e Mickoskit vjen pas deklarimit të deputetit të Lëvizjes Besa Kastriot Rexhepi se nuk do të merr pjesë në seancën për mosbesimin e qeverisë dhe dështimin e bllokut opozitar maqedonas dhe atij shqiptar për të siguruar numrin e nevojshëm të deputetëve për të rrëzuar Qeverinë e udhëhequr nga koalicioni proeuropian LSDM – BDI.

Gjithsesi VMRO dhe bashkëpunëtorët e saj Levica, Besa, Aleanca dhe Alternativa si nismëtarë të kësaj iniciative do të presin deri në ora 00:00 ashtu siç edhe parasheh Rregullorka e Kuvendit.

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...