22.8 C
Skopje

Kosova dhe Shqipëria fton edhe deputët tjerë shqiptarë ta braktisin LEVICËN

Pas dorëheqjes së Kastriot Rexhepit dhe votës së tij për ta rrëzuar Qeverinë “Zaev 2”, Kosova dhe Shqipëria presin edhe deputetët tjerë shqiptarë që ta tërheqin votën për rrëzimin e Qeverisë.

Deputetët tjerë nga Aleanca dhe Alternativa pritet të bëhen pjesë e dorëheqjes së votës së tyre. Nga Kosova dhe Shqipëria theksojnë se kjo do të ishte në të mirë të të gjithë shqiptarëve duke mos u bërë vegël e VMRO-së dhe Levicës.

Koordinimi i deputetëve shqiptar pritet të jetë edhe më i madh dhe t’i bashkangjiten Kastriot Rexhepit për të vazhduar Qeveria me punën e saj drejt BE-së dhe marrëdhënieve të mira me miqt tanë ndërkombëtarë.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...