32.8 C
Skopje

Kastriot Rexhepi rreshtohet me Amerikën e jo me Rusinë

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook ka informuar opinionin për vendimin e tij që të mos merr pjesë në seancën e sotme parlamentare për votimin e mosbesimit të Qeverisë.

Në vazhdim po ua sjellim të plotë postimin e Rexhepit dhe arsyet për këtë vendim të tij.

TË FUNDIT

Spasovski: Krimi është ulur për 8,31% në RMV

Në periudhën janar-20 qershor 2022, në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsej 10.834 vepra penale, njofton ministri i Punëve të...

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...