14.8 C
Skopje

“Game over” vs. “game change” – Kuvendi në pauzë

Dita e sotme, e cila duke u bazuar në deklaratat e deputetëve dhe funksionarëve para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, jepte sinjalin e qartë – ekzistonte shumicë për të rrëzuar Qeverinë “Zaev 2”.

Tërë këtë situatë opozita e vlerësoi si “Game over” – Loja mbaroi, duke aluduar se tashmë gjithçka ishte e qartë.

Por, fillimi i seancës solli befasi – mungonte një deputet i Lëvizjes Besa, deputetë e të cilës u tha se do të votojnë për rrëzimin e Qeverisë, shkruan TV21.

Mungoi njëri nga katër deputetë, Kastriot Rexhepi.

Ai zgjodhi të deklarohet në Facebook, duke bërë të ditur se nuk do të merr pjesë në seancë pasi nuk ishte për ndryshimin e kursit strategjik të shtetit – që ishte integrimi në Bashkimin Evropian.

Ndërkohë, erdhën reagimet nga shumica aktuale. Situatën e krijuar e vlerësuan “Game change” – Loja ndryshoi.

Ndërkohë Kuvendi ka vijuar me pauza…

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...