29.8 C
Skopje

Deputeti hero që prishi planet ruse për Maqedoninë e Veriut, nuk i trembet syri nga kërcënimet

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi, nuk e ka mbështetur mocionin e mosbesimit për Qeverinë e Maqedonisë së Veriut.

Ai përmes një video adresimi në Facebook ka falënderuar qytetarët për mbështetjen që po i japin.

Ai ka thënë se është me BE-në e NATO-n e jo me qarqet antishqiptare.

Siguria, dhe stabiliteti i vendit, paqja dhe mirëqenia e popullit, sipas tij, janë gjëja më e rëndësishme për të gjithë.

Zgjidh gjuhën

Deputeti hero që prishi planet ruse për Maqedoninë e Veriut, nuk i trembet syri nga kërcënimet

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi, nuk e ka mbështetur mocionin e mosbesimit për Qeverinë e Maqedonisë së Veriut.

Ai përmes një video adresimi në Facebook ka falënderuar qytetarët për mbështetjen që po i japin.

Ai ka thënë se është me BE-në e NATO-n e jo me qarqet antishqiptare.

Siguria, dhe stabiliteti i vendit, paqja dhe mirëqenia e popullit, sipas tij, janë gjëja më e rëndësishme për të gjithë.

“Kryetari Bilall Kasami dhe të tjerët nuk kanë nevojë të shqetësohen për mua. Jam në vend të sigurt, jam në anën e duhur me shqiptarët dhe të gjithë qytetarët e vendit të cilët dëshirojnë paqe e lumturi”, ka thënë ndër të tjera Rexhepi.

Ka thënë se çdo herë do të angazhohet për lirinë e shprehjes, duke paralajmëruar një konferencë për mediet ditëve në vijim.

Poashtu sot Rexhepi ka postuar në Facebook një shkrim, ku ka thënë se shteti në këtë periudhë të rëndësishme nuk ka nevojë për krizë politike dhe zhytje në ujëra të turbullta me plot të panjohura.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...