22.8 C
Skopje

Nuhiu në Pressing: Partitë e vogla shqiptare duan t’ia vjedhin legjitimitetin BDI-së

Funksionari i BDI-së dhe ish ministri Brendshëm Agim Nuhiu në emisionin Pressing në T7, duke folur për ngjarjet e fundit në Maqedoni të Veriut, gjegjësisht tentimet për krijimin e shumicës së re, tha se partitë shqiptare në Maqedoni tentojnë të ia marrin legjitimitetin BDI-së duke u munduar që të bëhen bashkë dhe ta rrëzojnë BDI-në nga Qeveria.

Nuhiu i quajti të “Komplekse” tentimet e partive më të vogla për tu futur në Qeveri, siç tha ai, duke bërë pazare. Madje Nuhiu tha se ASH-ja, Besa dhe Alternativa kanë bërë marrëveshje me “Dreqin” duke aluduar në bashkëpunimin e këtyre të fundit me Levicën./GazetaExpressMaqedoni/

 

TË FUNDIT

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...