Merko priti në takim myftiun e Strugës Mr. Salim ef. Sulejmani

0
178
Myftiu i Strugës Mr. Salim ef. Sulejmani i shoqëruar nga bashkëpuntorët e tij vizitoi kryetarin e Strugës z.Ramis Merko për ti uruar marrjen e mandatit të ri si kryetar i komunës së Strugës.
Mes tjerash myftiu dhe kryetari biseduan edhe për Sahat Kullën. Ata u dakorduan që shumë shpejt pas planit urbanistik në afërsi të xhamisë Mustafa Çelebi të ngrihet edhe Sahat Kulla.
 Myftiu i Strugës i uroi shëndet dhe suksese kryetarit në punët dhe aktivitetet e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here