31.8 C
Skopje

Skender Rexhepi: Pres që të takohem me Micevskin e VMRO-së

Deputeti I Alternativës, Skënder Rexhepi, në një prononcim për Klan M, ka bërë të ditur se pranon sfidën e Deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikola Micevskit, që të dorëzojnë nismë të re për rrëzimin e Qeverisë LSDM-BDI, bashkë me 19 nënshkrimet e deputetëve të LSDM-së.

Ai për Klan M edhe një herë është shprehur I prerë se nënshkrimi I tij nuk do të jetë bashkë me të “Levicës” në nismën për shumicë të re parlamentare.

Skënder Rexhepi tha për Klan M se pret që ditëve në vijim të takohet me Nikola Micevskin.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...