14.8 C
Skopje

Opozita shqiptare në skenarin ruso – hungarez të VMRO-së dhe Levicës

Me vendosjen e nënshkrimeve të deputetëve të tyre, opozita shqiptare në Maqedoninë e Veriut u bë pjesë e skenarit ruso-hungarez të partive opozitare maqedonase VMRO-së dhe Levicës me çka kështu ky  koalicion është paraqit cënim serioz i të ardhmes të vendit.

Paratë e majme të cilat u sjellën në vendin tonë shkuan në llogari  të Levicës dhe VMRO-së dhe me këto u rritën apetitet e partive tona opozitare të cilët bënë koalicion me Levicën.

Prania e Dimitar Apasievit nga Levicës në një përbërje të shumicës së mundshme të re parlamentare e vëndos të ardhmen Europiane të Maqedonisë së Veriut në pikëpyetje dhe i hap rrugën misionit ruso-hungarez në Maqedoninë e Veriut për shtrirje të ndikimit të tyre duke destabilizuar vendin.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...