20.8 C
Skopje

Nuhiu: Rrëzimi i BDI-së pa zgjedhje e forcon atë edhe më shumë (Foto)

Mes shumë komentet për rrëzimin e Qeverisë nga opinionistë, analistë, gazetarë e shumë figura të njohura këto ditë, sot ka ardhur edhe një reagim nga pëkrthyesi Armend Nuhiu.

“Me e rrëzu nga qeveria me inxhenering politik, pa e fituar në zgjedhje, do forcohet edhe më shumë dhe në zgjedhjet e ardhshme partitë tjera shqiptare do i fitojë bindshëm”, është shprehur Armend Nuhiu në rrjetin social Facebook.

Gjithashtu Nuhi ka thënë: “Menduh Thaçi këtë e di më së miri nga përvoja e vitit 2006.”

Për fund e ka përmbyllur me fjalët: “Me e fituar në zgjedhje parlamentare, është tjetër gjë”, duke e thënë qartë se Bashkimi Demokratik për Integrim ka dalë fitues absolut.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...