2.8 C
Skopje

Apasiev: Ne e bëjmë shumicën parlamentare (Video)

Kryetari i Levicës Dimitar Apasiev, nuk ndalon së thëni se edhe ata janë pjesë e shumicës parlamentare. Që nga nata e mbledhjes së përbashkët mes 5 partive politike për rrëzimin e Qeverisë, Apasievi tha para mediave se ata kanë shumicën parlamentare dhe se do të jenë në Qeveri.

Sekretari i përgjithshëm i ASH-s, Arben Taravari, shumë herë u shpreh se Levica nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme por pjesëmarrja e tyre ka qenë vetëm për qëllimin e njëjtë që e kanë, pra rrëzimi i Qeverisë LSDM-BDI.

Ndërsa më poshtë ne ju sjellim një video e cila është publikuar në tiktok tek faqja e Levicës ku shihet qartë se si Apasievi e thotë qartë se ata do të jenë në “qeverinë e re”.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...