2.8 C
Skopje

Aleanca: Apasiev është Paljaço (Foto)

Shefik Duraku nga Aleanca për Shqiptarët në një postim në rrjetin social Facebook ka quajtuar kryetarin e partisë “Levica”, Dimitar Apasievin një palaço që nuk mund të rrezikojë interesat e NATO-së.

Kjo është edhe një tentativë tjetër e përfaqësuesve të Aleancës për të relativizuar bashkëpunimin që kanë me këtë subjekt të njohur për qëndrimet e saj antishqiptare dhe anti NATO, kësaj rradhe duke ofenduar liderin e këtij subjekti.

Në vazhdim ju sjellim edhe postimin e Shefik Durakut:

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...