2.8 C
Skopje

Zejdi: VMRO-ja na humbi 27 mijë vota

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Skender Rexhepi sot deklaroi se fillimisht ka qenë kundër që të nënshkruhet në listën për shumicë të re parlamentare, pasi vlerëson se VMRO-DPMNE-ja i ka humbur 27 mijë vota opozitës, dhe se si e tillë do të vazhdojë t’i humb votat e opozitës shqiptare, përcjell TV21.

“Nënshkrimin tim e dhash edhe pse, edhe si i tillë edhe pa një sigurim që do jetë LDP-ja dhe Besa, unë kisha një bindje që një VMRO e cila na e humbi 27 mijë vota do të vazhdojë të na humb edhe më tutje, por me gjithë atë , që të mos ndahem nga deputetët, dhash nënshkrimin i fundit, dhe prisaj që LDP-ja dhe Besa ta vazhdojnë, që sa më shpejt ta rrëzojmë këtë qeveri, në mbrëmje pash diçka tjetër dhe për këtë u porononcova”, tha mes tjerash Rexhepi. /TV21

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...