32.8 C
Skopje

Zejdi: “Thikë pas shpinë ishte takimi i Arjanit Hoxhës dhe Arben Taravarit!”

Skender Rexhepi-Zejdi sonte ishte i pranishëm në ClickPlus ku shpalosi shumë gjëra dhe mes gjithë tjerash ai u shpreh se Alternativa është ndjerë e tradhëtuar nga Aleanca për shkak se ata shkuan se e ndihmuan Lëvizjen Besa.

“Takimi Taravari-Hoxha ishte thik pas shpine për ne si Alternativë. Ne kemi pasur koalicion me Aleancën ndërsa ato dy parti kanë bërë marrëveshje të fshehta duke thënë njëri ndryshe e tjetri ndryshe. Ne të parët jemi tradhëtuar nga kryetari i Besës kur e ka thyer rregullin e partisë, ndërsa tani i tradhëtuam edhe nga kryetari i ASH-s, Ziadin Sela. Ata na tradhëtuan, takimi i tyre ishte thik pas shpine për ne si parti politike”, është shprehur Zejdi.

TË FUNDIT

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...