29.8 C
Skopje

Zejdi: Taravari dhe Sela e zëvendësuan LDP-në me Levicën

Deputeti i Alternativë, Skender Rexhepi në Click Plus tha se ka kërkuar që të jetë i fundit me nënshkrimin e tij. Zejdi shtoi se kryetari i ASH-së, Ziadin Sela ka këmbëngulur që pjesë e shumicës së re do të jetë PLD-ja, ndërsa sa i përket Levicës nuk vjen parasyshë.

“Ishte pikërishtë kryetari i ASH-së, që këmbëngulte se PLD dhe Besa do të nënshkruajn dhe padyshim, por ne duhet të jemi patjetër këtu. Një prej kërkesave të mia ishte, kujdes çka bëhet me të “Majtën”. Dhe ai e tha shumë qarët që sa i përket të “Majtës” ajo nuk vjen parasyshë”, tha Zejdi.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...