0.8 C
Skopje

Zejdi në ClickPlus: Ziadin Sela më preu në besë

Koordinatori i grupit parlamentar ASH-Alternativa, deputeti Skender Rexhepi-Zejd në emisionin ClickPlus përballë gazetarit Fatmir Aliu ka thënë se kryetari i Aleancës Ziadin Sela e ka prerë në besë me vendimin e tij për ndryshimin e listës e cila duhej të formoj shumicën e re.

“Secili individ që është munduar që në këtë koalicion të fusë ndonjë element që nuk korrespondon me politikat tona, duhet të jap përgjigje. Duhet të mbaj përgjegjësi “ai” i cili na ka thënë se pjesë e shumicës së re do të jetë PLD-ja dhe jo LEVICA, duhet të jap llogari”, është shprehur deputeti i Alternatiës Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...