2.8 C
Skopje

Zejdi në Click Plus: Bashkëpunimi me VMRO-në na dëmtoi me -27 mijë vota

Zejdi ka komentuar edhe humbjen e madhe të votuesve që nga dita kur filluan bashkëpunimin me VMRO-në.

“35% e votave të cilat i kishim më herët ne i kemi humbur tani më. Demotivimi i strukturave tona ka filluar që nga humbja e madhe e elektoratit”, është shprehur Zejdi.

“Hendikep ka qenë për Alternativën që nuk kemi pasur kandidat në zonën 5 dhe 6. Unë kam dëshiruar që në rrethin e parë të shkojmë veçmas Aleancës që ti masim forcat tona”, ka thënë Zejdi.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...