0.8 C
Skopje

Si e vlerësoni këtë veprim të Taravarit dhe Bilall Kasamit?

Pas marrëveshjes së Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa me VMRO-në dhe Levicën për ta rrëzuar Qeverinë, qytetarët kanë shprehur revoltën e madhe në rrjete sociale duke mos u pajtuar me këtë lëvizje të gabuar.

Qytetarëve u mbetet të japin opinionet e tyre pas këtij hapi të gabueshëm të dy partive shqiptare. A thua vallë VMRO-ja e cila ishte protagoniste kryesore në 27 Prillin e 2017-tës në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut do të jetë ndryshe sot përballë Ziadin Selës?

Njëashtu Levica e cila është parti anti-shqiptare edhe këtë e ka shfaqur haptazi në çdo debat televiziv, është kundër njohjes së Kosovës, kundër Bashkimit Evropian, kundër NATO-s, kundër Marrëveshjes së Ohrit e Prespës. A thua vallë qytetarët do t’ia falin këtë gabim trashanik Aleancës, Alternativës dhe Lëvizjes Besa!?

Vendi ynë pas një procesi të mirë të inkuadrimit në NATO dhe rrugëtimit për tu anëtarësuar në BE, këto ditë është kthyer 10 vite prapa pas vendimit të ASH-AAA-BESA për tu bashkuar me ata që e duan Rusinë e Kinën më shumë se Amerikën, BE-në dhe NATO-n.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...