29.8 C
Skopje

Saraçini Taravarit: A do kërkosh nga Dimçeja të të kërkoj falje që të quajti fashist!?

Gazetari Petrit Saraçini në një postim të tij në facebook ka pyetur aktorin kryesor të koalicionit LEVICA, kryetarin e Gostivarit, Arben Taravari se vallë do kërkoj nga Apasievi që t’i kërkoj falje pasi që e kishte quajtur fashist!? informon GAZETA.MK

Saraçini shkrimit të tij i ka bashkangjitur edhe një status të liderit të LEVICËS, Dimitar Apasiev në të cilin ai kishte shkruar:

“Ku është tani fashisti Taravari që të numëroj përkatësin etnike të të infektuarve, si në “Zlatna Bubamara”?

Ndaj këtij shkrimi të Saraçinit i menjëhershëm ishte reagimi i Arben Taravarit. Ai i ka replikuar gazetarit Saraçini duke i thënë: “Pse je mërzit o Petrit? Bon qejf”.

Burimi: GAZETA.MK

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...